Skip to main content

Uśpiona czujność…

Sprzedaż produktów dezynfekcji w 2021 r vs 2020 drastycznie spadła – oczywiście jest wiele czynników tego spadku – niedopasowane do potrzeb produkty, które wysuszają dłonie, klejące żele, zbyt małe buteleczki, które gdzieś gubią się w torebkach – nie mniej jednak główną przyczyną tego spadku jest podejście ludzi.

Ilu z nas na przełomie marca/kwietnia 2020 dezynfekowało zakupy spożywcze? Ilu z nas dezynfekuje dłonie w maju 2021? A przecież wirus to wirus – choroby przenoszone przez dłonie to nie tylko COVID, to również masę innych które są z nami od dawna – grypa żołądkowa, zatrucia bakteryjne czy choroby pasożytnicze.

Półtora roku życia w pandemii, nie nauczyło nas, że podstawą ochrony zdrowia swojego i bliskich jest między innymi prawidłowa dezynfekcja rąk. Covid jedynie pokazał nam skalę problemu, zawstydził wiele osób, które dopiero dzięki tak dużemu zagrożeniu zaczęły dbać o higienę dłoni

Odruch dezynfekcji rąk powinien być dla nas jak zdrowy nawyk. Za każdym razem kiedy robimy zakupy, korzystamy z komunikacji miejskiej, z windy czy choćby spotykamy się ze znajomymi.
Pytanie tylko jak wyrobić w sobie taki odruch? W wyznaczonych w sklepie miejscach do dezynfekcji zazwyczaj brakuje płynu, co więcej znajdują się one w wejściu do sklepu – ale co w sytuacji kiedy przy wyjściu już rąk zdezynfekować nie można?

Małe buteleczki z żelem, które można kupić praktycznie wszędzie to dobre rozwiązanie nie mniej jednak – sięgając do torebki czy kieszeni po swój żel przenosimy wirusy na inne przedmioty – telefon, portfel, klucze.

To powoduje, że sobie odpuszczamy – że zapominamy o tym podstawowej czynności – higienie.
Jest jednak rozwiązanie, na które wpadł lekarz. Pracując na pierwszej linii frontu z COVID zdał sobie sprawę, że ciągłe bieganie do wyznaczonego miejsca z płynem do dezynfekcji jest uciążliwe, czasochłonne i po prostu niewygodne. Dlatego też wraz z grupą innych lekarzy i techników stworzył produkt – oparty na wojskowych koncepcjach do likwidacji skażeń.

QUICKSEPT – to urządzenie do którego można wlać dowolny płyn do dezynfekcji, po czym za pomocą klipsa przypiąć do paska, torebki czy kieszeni.

Dzięki zgrabnemu designowi – lekkie, małe urządzenie, które zawsze można mieć pod ręką będzie ciekawym dodatkiem do Twojej stylizacji – ale przede wszystkim gadżetem, który zadba o Twoje bezpieczeństwo.